Jak skontaktować się z kurierem?

Aby skontaktować się z kurierem, należy zadzwonić na infolinię konkretnej firmy kurierskiej oraz poprosić o ustalenie kiedy kurier będzie po lub z paczką. Firmy kurierskie z reguły nie udostępniają numeru telefonu kuriera, tak więc trzeba będzie poczekać na linii aż konsultant połączy się z kurierem i ustali dla nas to czego potrzebujemy. Wyjątkiem od reguły dzielenia się numerami kurierów jest firma kurierska DPD, która udostępnia numery telefonów do kurierów na swojej stronie internetowej – jedyną rzeczą, która jest nam do tego potrzebna jest numer naszej przesyłki oraz nasz kod pocztowy.

Kontakt z kurierem DPD

W DPD aby skontaktować się z kurierem doręczającym jedynie potrzebujemy znać własny kod pocztowy oraz numer przesyłki (w przypadku przesyłek zamówionych przez nasz serwis numer przesyłki zaczyna się od ciągu zer, a kończy wielką literą “U”). W celu uzyskania telefonu do kuriera musimy wejść na stronę www.dpd.com.pl na której wpisujemy numer przesyłki do wyszukiwania. Po przejściu do historii przesyłki będzie można zobaczyć wyraźny napis “Sprawdź telefon do kuriera” po kliknięciu strzałki pokażą się nam pola do uzupełnienia. Wystarczy, że uzupełnimy jedną z danych oraz przepiszemy kod z obrazka i pojawi nam się telefon do kuriera. Analogicznie sprawdzimy telefon do kuriera, który ma od nas odebrać przesyłkę, jedynie zamiast numeru przesyłki należy wpisać numer zlecenia (który rozpoczyna się od daty złożenia (w formacie: YYYYMMDD) oraz pięciu losowych cyfr.

kontakt z kurierem dpd 1
kontakt z kurierem dpd 2

Kontakt z kurierem GLS, DHL i InPost

W przypadku firm kurierskich GLS, DHL i InPost numery telefonów lub kontakt z kurierem uzyskamy poprzez telefon na infolinię danej firmy:

W przypadku firmy InPost kontaktujemy się pod numerem 722 444 000, gdzie po połączeniu z konsultantem powinniśmy uzyskać telefon do kuriera.

W przypadku firmy GLS osobiście polecam sprawdzenie w wyszukiwaniu przesyłki jaki oddział nas obsługuje i spróbować wyszukać telefon na infolinię poprzez frazy typu “GLS Stryków infolinia”, wtedy powinno się udać dodzwonić bezpośrednio do infolinii obsługującej dany oddział. Tutaj również konsultant na infolinii powinien podać nam telefon do kuriera realizującego odbiór. W większości przypadków, jeśli został wpisany prawidłowy numer do Państwa to powinien rano, gdy kurier zaczyna realizować doręczenie lub odbiór powinien przyjść SMS z kontaktem do niego.

Natomiast gdy chcemy skontaktować się z kurierem DHL poprzez infolinię (42 634 53 45). Po połączeniu się z konsultantem pracownik DHL spróbuje się połączyć z kurierem realizującym zleceniu odbioru lub doręczenia, by następnie przełączyć nas do rozmowy z nim. Jeśli sytuacja tego wymaga to po uzyskaniu zgody od doręczyciela zostanie nam przekazany numer telefonu bezpośrednio do niego. W przypadku gdy konsultantowi nie uda połączyć się z kurierem pozostaje nam próbować kolejny raz po tym jak upłynie około 15 minut.