Na co zwrócić uwagę w zamówieniu?

Szczegóły zamówienia przesyłki kurierskiej mogą pomóc w ustaleniu co się dzieje z przesyłką lub odbiorem przesyłki nawet bez dzwonienia bezpośrednio do firmy kurierskiej czy do pośrednika kurierskiego. Często klienci próbują się do nas dodzwonić przez około 10 minut, gdy nie możemy odebrać telefonu by zadać pytanie na które odpowiedź mają gotową po trzech kliknięciach myszy.

szczegóły zamówienia 1

Już na samej górze szczegółów zlecenia widzimy ważne informacje na temat konieczności wydrukowania listów przewozowych (mimo to dziennie kilka osób zadaje to pytanie). Jeśli list przewozowy nie pojawia się od razu po zamówieniu i opłaceniu zlecenia to znaczy, że prawdopodobnie w zleceniu był błąd.

 

Podstawowe błędy popełniane podczas wprowadzania zlecenia:

1. Błędny kod pocztowy odbiorcy

2. Błędna ilość znaków w numerze telefonu lub wpisanie spacji i myślników

3. Niezaakceptowany przedział czasowy przez firmę kurierską

4. Zbyt długa nazwa odbiorcy lub nadawcy (np. Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe możemy zapisać jako PHU).

5.  Zbyt duża ilość znaków w rubryce zawartość.

 

szczegóły zamówienia 2

W szczegółach zamówienia oczywiście mamy dane adresowy nadawcy oraz odbiorcy. Bardzo ważne jest, aby sprawdzić ich poprawność zanim kurier przyjedzie, ponieważ jest to ostatni moment aby bezpłatnie zmienić cokolwiek na liście przewozowym.

W szczegółach zamówienia oczywiście można pobrać list przewozowy, który obowiązkowo musi trafić na przesyłkę – w przeciwnym razie odpowiedzialność za przyszłe losy paczki spada na nadawcę, który listu nie nakleił. Nad listem przewozowym znajduje się numer listu, którego możemy użyć do sprawdzenia statusu przesyłki lub do kontaktu z infolinią firmy kurierskiej.

W przypadku przesyłek pobraniowych oczywiście na tym etapie możesz sprawdzić czy kwota pobrania się zgadza oraz czy numer konta bankowego jest prawidłowy. Status pobrania przesyłki kurierskiej będzie widoczny w tym miejscu. O statusach również będziesz informowany mailowo.

W tym miejscu możesz sprawdzić którego dnia i w jakich godzinach kurier przyjedzie po przesyłkę. Udostępniamy również numer zamówienia kuriera, dzięki któremu firma kurierska udzieli Ci informacji o numerze telefonu do kuriera, połączy Cię z kurierem lub przekaże mu informacje od Ciebie.

 

szczegóły zamówienia 3

Pod koniec możesz jeszcze raz sprawdzić czy wpisałeś prawidłowy rozmiar, wagę przesyłkę oraz czy zaznaczyłeś odpowiednie opcje dodatkowe. 

Jeszcze ostatni raz można spojrzeć na kwotę pobrania i upewnienie się czy jest prawidłowa. Pamiętaj, że zaniżenie wymiarów przesyłki spowoduje dodatkowe opłaty do przesyłki. O wiele taniej wyjdzie wysłać przesyłkę podając prawdziwe wymiary i wagi. Opłata weryfikacyjna czasami jest nawet dwukrotnie większa od samej dopłaty.