Jak zrobić zwrot w OleOle i na jaki adres wysłać paczkę?

OleOle to jeden z najpopularniejszych sklepów internetowych, który oferuje urządzenia RTV i AGD taki jak telewizory, komputery, smartfony, sprzęt fotograficzny i akcesoria. W katalogu pojawiają się również narzędzia, sprzęt sportowy oraz armatura. Poza tym że w OleOle znaleźć można produkty znanych marek, to sklep internetowy kusi bardzo atrakcyjnymi cenami, korzystnymi warunkami zakupów oraz ratami 0%. W całej Polsce rozlokowane są natomiast punkty odbioru, co znacznie ułatwia zarządzanie przesyłkami. Zwroty OleOle również rozpatruje szybko, bazując oczywiście na obowiązujących w tej materii przepisach.

oleole sklep internetowy

Zwrot towarów w OleOle

Każdy konsument w terminie 14 dni odstąpić od umowy z OleOle zawartej na odległość. Co istotne, nie musi przy tym podawać przyczyny rezygnacji z zakupu. Klient przy tym ponosi jedynie koszty określone w Ustawie. Wyjątkiem są dodatkowe opłaty wynikające z wybranego przez konsumenta sposobu dostarczenia innego niż najtańszy oferowany przez usługodawcę towarów. Warto pamiętać, że zwrotu w OleOle może dokonać jedynie osoba, która nie zakupiła towarów w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Jak zwrócić towar OleOle?

Najlepiej zwrot towaru w OleOle zgłosić za pomocą formularza elektronicznego. Usprawnia to całą procedurę, a także przyspiesza wypłatę środków. Wystarczy zalogować się na swoje konto w sklepie internetowym https://www.oleole.pl/account-login.bhtml?archival=true i wybrać zakładkę „Zwrot Towaru„. Znajduje się ona przy konkretnym kupionym produkcie. Następnie należy wypełnić formularz zwrotu OleOle i wysłać przesyłkę kurierem lub na poczcie. Można również skorzystać z wzoru oświadczenia OleOle, które należy ręcznie napisać i oczywiście umieścić w przesyłce. Oświadczenie może dotyczyć zarówno towaru, jak i usługi dodatkowej.

Jak zapakować paczkę ze zwrotem OleOle?

Paczkę po starannym zapakowaniu i zabezpieczeniu szczególnie podatnych na uszkodzenia towarów należy wysłać kurierem lub za pośrednictwem poczty na podany adres sklepu internetowego. Jeśli nie chcemy lub nie możemy czekać na kuriera, możemy dostarczyć przesyłkę do Punktu Kurierskiego Spakuj-wyslij.pl w Skierniewicach pod adresem Aleja Niepodległości 6 i tam ją nadać.

Na jaki adres wysłać zwrot OleOle?

Zwroty do OleOle należy wysyłać na adres:

Euro-net Sp. z o.o.

Sklep internetowy OleOle

„ODSTĄPIENIE OD UMOWY”

ul. Parzniewska 18

05-800 Pruszków

Magazyn 1

Magazyn jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 6:00 – 21:00

Kiedy otrzymasz pieniądze za zwrot w OleOle?

OleOle dokłada starań, by w jak najkrótszym czasie po otrzymaniu zwrotu wysłać klientowi pieniądze. Zazwyczaj ten okres wynosi do 14 dni. Zwrot płatności zostanie dokonany przy użyciu takich samych metod, jakie zostały użyte przez konsumenta w pierwotnej transakcji. Klient może również wyraźnie zgodzić się na inne rozwiązanie. Poza tym na adres klienta zostanie przesłana faktura korygująca. Warto przy tym pamiętać, że OleOle nie przyjmuje przesyłek za pobraniem.

Zmniejszenie wartości towaru

Klient może odpowiadać za zmniejszenie wartości towaru, które wynika z korzystania z niego w inny sposób niż było to konieczne do sprawdzenia działania czy też cech przedmiotu. Poza tym, gdy klient rozpoczął korzystanie z usług dodatkowych – takich jak na przykład ubezpieczenie, musi uiścić proporcjonalną opłatę za okres do odstąpienia od umowy sprzedaży produktu. W przypadku zwrotu wygasają wszelkie powiązane umowy dodatkowe.

oleole sklep logo

Kontakt z OleOle

Masz pytania i wątpliwości, skontaktuj się z OleOle. Działa 7 dni w tygodniu Centrum Obsługi Klienta pod numerem 812 812 812 w:

Poniedziałek – Piątek: 8:00 – 21:00

Sobota: 9:00 – 18:00

Niedziela: 9:00 – 18:00